Staňte sa členom narks

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska

Zmeny v Reality.sk

Mediálny dom Penty kúpil portál Reality.sk

Inzertný portál Reality. sk, ktorý na trhu funguje od roku 2001 a patrí medzi najnavštevovanejšie weby tohto typu na Slovensku, má nového majiteľa. Stala sa ním vydavateľská skupina News and Media Holding (NMH) z portfólia investičnej skupiny Penta, do ktorého patrí aj TREND Reality.

Zdroj: [etrend.sk; 16/06/2015; lmi ; Zaradenie: eTREND]

“Portál Reality.sk dopĺňa naše online portfólio v classifieds realitnom segmente a je zároveň výraznou a osvedčenou značkou,” hovorí Peter Mertus, predseda predstavenstva NMH. Prevádzkovateľom je spoločnosť NARKS-Infoservis, a. s., kde vydavateľstvo získalo väčšinový podiel.

 Reality. sk sú známe úzkou spoluprácou s Národnou asociáciou realitných kancelárií Slovenska (NARKS), spoločne vydávajú realitný časopis. Spolupracujú i na projekte Cenovej mape nehnuteľností, z ktorej čerpá Národná banka Slovenska pri oficiálnych štatistikách o cenách bytov.

Priemerná mesačná návštevnosť portálu Reality. sk je okolo 180-tisíc reálnych používateľov a je riadnym členom IAB Slovakia.

Najnavštevovanejším webom z tohto segmentu sú podľa rebríčka AIMmonitor Nehnuteľnosti.sk (priemerne 467-tis. za január až máj 2015), nasledujú Reality.sme.sk (121-tis. RU) a Byty.sk (120-tis. RU). K väčším portálom tohto typu patrí aj web TopReality.sk, ktoré je mimo auditu AIMmonitor. V segmente realitnej riadkovej inzercie urobil viaceré akvizície ešte pred niekoľkými rokmi aj portálový líder Azet.sk, patriaci pod mediálny dom Ringier Axel Springer (ktorému do jesene 2014 šéfoval P. Mertus). V roku 2012 spustil spomínaný web Nehnuteľnosti.sk, kúpil existujúci portál Novostavby.sk a tiež doménu Byty.sk. Koncom toho roka sa zároveň skončila spolupráca práve s webom Reality. sk, ktorý rok predtým kooperoval so Zoznam.sk.

NARKS vznikol spojením dvoch subjektov v roku 1998, odvtedy si kladie za cieľ zlepšovať realitný trh a prácu realitných sprostredkovateľov na Slovensku. Má viac než 140 členov, organizuje školenia a konferencie, nedávno spustil aj Garančný Fond, ktorý má chrániť klientov. Pred dvoma rokmi organizácia vymenila prakticky celé vedenie.

NMH spustilo najväčšie akvizície vlani v lete, dnes združuje niekoľko mediálnych domov. Je vlastníkom TREND Holdingu, Spoločnosti 7 Plus a Centrum Holdings, angažuje sa aj vo vydavateľstve denníka Sme Petit Press. Za ostatný rok sa tvoril topmanažment.