Staňte sa členom narks

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska

Záujem o chaty a apartmány rastie, ľudia investujú v horách

V posledných troch rokoch násobne stúpol počet záujemcov o kúpu rekreačných nehnuteľností. Dopyt vyvolal aktivity developerov práve v oblasti výstavby rekreačných domov a apartmánov, hovorí prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Ján Palenčár.

[etrend.sk; 06/03/2018; TASR ; Zaradenie: REALITY/Bývanie]

Developeri sa zaujímajú o kúpu pozemkov v atraktívnych turistických lokalitách, ako sú napríklad Vysoké Tatry, Nízke Tatry či Malá Fatra, prípadne v blízkosti akvaparkov, spresňuje J. Palenčár.

Záujemcovia podľa neho hľadajú rekreačné nehnuteľnosti predovšetkým pre vlastné potreby. “V niektorých prípadoch kombinujú vlastné využitie s ponukou takejto nehnuteľnosti na krátkodobý prenájom,” dodáva.

Developeri v niektorých prípadoch ponúkajú možnosť prenájmu ponúkaných apartmánov. Aktuálne sú ceny rekreačných nehnuteľností veľmi rozdielne, podľa šéfa NARKS-u sa pohybujú od 800 až po 2 500 eur za štvorcový meter.

“Záleží na lokalite, technickej špecifikácii a štandarde vybavenia. Najdrahšie ponúkané rekreačné nehnuteľnosti sú v najatraktívnejších lokalitách, napríklad na Štrbskom plese, prípadne v Demänovskej doline. Lacnejšie ponuky nájdeme na Orave či na Kysuciach,” vysvetľuje J. Palenčár.