Staňte sa členom narks

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska

Virtuálna realita mení realitný biznis

Podľa viceprezidenta Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska M. Čapa má záujemca možnosť prezrieť si ponuky ponúk v krátkom čase a priestorová predstava, ktorú získa mu pomôže rozhodnúť sa.

[dobrenoviny.sk; 28/02/2017; TASR ]

Bratislava 28. februára (TASR) – Realitné kancelárie ponúkajú záujemcom prehliadky bytov pomocou 3D zobrazenia a virtuálnej reality. Nové technológie prinášajú zmenu spôsobu predaja nehnuteľností. Na tlačovej konferencii v Bratislave to povedal viceprezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Martin Čapo.

“Dopyt bude rásť a viac ľudí bude nakupovať nehnuteľnosti. Práve väčší počet záujemcov znamená potrebu zvýšenia efektivity predaja zo strany realitných kancelárií. Virtuálna realita je cestou, ktorá umožňuje klientom aj kanceláriám šetriť čas,” zdôraznil Čapo, ktorý dodal, že pri predaji je dôležitá dostupnosť nehnuteľností a všetkých informácií, ktoré klasické inzeráty neponúkajú.

Podľa Čapa záujemca má možnosť prezrieť si niekoľko ponúk v krátkom čase a priestorová predstava, ktorú získa mu pomôže rozhodnúť sa, či v nákupe pokračovať. Jej cieľom nie je nahradiť osobné prehliadky, ale obmedziť počet tých zbytočných. Inovácia nenahradí úlohu realitného makléra, ten sa aj naďalej bude starať o administratívu a transakcie.