Staňte sa členom narks

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska

Štandardy v realitkách nie sú samozrejmosťou

Štandardy v realitkách nie sú samozrejmosťou

Sprostredkovateľská činnosť v oblasti realít a štandardy maklérskej práce nie sú na Slovensku detailne definované v legislatíve. Upozorňuje na to aj Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska. “To spôsobuje, že klienti často nemajú vedomosť, aké služby môžu a majú pri spolupráci s realitnou kanceláriou žiadať. Chceme preto viac informovať o tom, aké služby je každá profesionálna kancelária povinná klientovi poskytnúť,” informuje Ján Palenčár, prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska.

Asociácia pripravila osvetovú kampaň. Ide o interaktívne poradenstvo o bývaní pre mladých, rodiny, ale aj pre seniorov, či o financovaní bývania, výbere, kúpe a predaji nehnuteľností, či o bezpečnosti pri prevode v katastri. “Roadshow 2019 s názvom Reality vo vašom meste je zameraná aj na zvýšenie informovanosti širokej verejnosti o realitnom trhu, vývoji cien nehnuteľností, možnostiach financovania, právnych aspektoch realitného obchodu,” spresnil prezident národnej asociácie.

Kampaň odštartovala včera v Komárne. Odborníci z regiónov s predstaviteľmi asociácie zavítajú do všetkých krajských miest. Asociácia pripravila v rámci kampane pre návštevníkov aj užitočné rady a tipy, bezplatné právne poradenstvo či vypracovanie znaleckých posudkov. “Ďalším cieľom roadshow je spropagovať prácu realitných maklérov na našich školách,” avizoval Ján Palenčár. Podujatie prinesie aj aktuality o vývoji cien nehnuteľností v regiónoch a prognózy do budúcnosti. Lucia Páchniková

[HN; 174/2019; 10/09/2019; s.: 13; Lucia Páchniková ; Zaradenie: REALITY]