Staňte sa členom narks

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska

Roadshow NARKS po Slovensku: všetko o realitách a podnikaní

Roadshow NARKS po Slovensku: všetko o realitách a podnikaní

V septembri odštartovala na Slovensku osvetovo-poradenská akcia Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska.

Akcia roadshow s názvom “Reality vo vašom meste” prebiehala od 9.9.2019 do 20.9.2019. Svoju zastávku mala vo všetkých krajských mestách. Verejnosti priniesla informácie o realitách, realitnom podnikaní a práci realitných profesionálov. Vedeli ste napríklad koľko rôznych profesií je v realitách?

Hlavným cieľom tejto akcie bolo bezplatné poradenstvo pre verejnosť pri otázkach bývania, financovania kúpy nehnuteľností, či podnikania v realitách. Osveta priniesla viac informácií o tom, aké sú základné štandardy práce realitných kancelárií, t.j. aké realitné služby by mali realitné kancelárie poskytovať a aké postupy by mali dodržiavať. Počas akcie sa predstavili členské realitné kancelárie NARKS pôsobiace v regióne.

Realitní odborníci odpovedali na otázky verejnosti. Viacerí klienti sa obrátili na nich so žiadosťou o názor a možné riešenie svojich konkrétnych problémov. Iba časť sprostredkovania nehnuteľností sa týka samotného prevodu vlastníckeho práva. Nie je to technická záležitosť spojenia dvoch záujemcov cez portály, ale kvalifikované poradenstvo pri riešení rodinných situácií, spôsobu financovania, ohodnotení nehnuteľnosti, jej marketingu a pod. Úlohou realitného makléra je kontrolovať celý proces tak, aby nedošlo k chybám a následným časovým alebo finančným stratám pre všetky strany obchodu, čo žiaden počítač nezabezpečí.

Podnikanie a reality

Atraktívny svet realitného podnikania zaujíma tých, ktorí by chceli začať podnikať v realitách. Na Slovensku je viacero možností ako sa uplatniť v realitnom sektore – okrem pomerne známej práce realitných maklérov sa môže skúsený profesionál vypracovať na pozíciu manažéra realitnej kancelárie alebo nájsť uplatnenie pri činnostiach, ktoré s nehnuteľnosťami priamo súvisia. Medzi takéto činnosti patria profesie ako správa majetku, správa bytových domov alebo komerčných nehnuteľností ako sú administratívne priestory, obchodné a prevádzkové priestory, priemyselné a logistické parky.


(zdroj: NARKS – Nitra) Ako naštartovať vlastné podnikanie

To, ako sa stať podnikateľom alebo ako získať podporu pre svoje podnikanie sa mohli účastníci roadshow dozvedieť od partnera akcie – národnej agentúry Slovak Business Agency www.sbagency. sk . Podpora SBA sa vzťahuje na podnikateľov, ako aj nepodnikateľov, teda fyzické osoby, ktoré majú možnosť využívať širokú škálu jej bezplatných služieb – napríklad rôzne tematické školenia a poradenstvo. Priamo v Trnave sa nachádza jej pobočka – Národné podnikateľské centrum na Piešťanskej ulici 3.

Video http://www.youtube.com/embed/SVgKwNbzcWY

Záujemci o realitné podnikanie a o prípravu na realitné profesie nájdu zase potrebné informácie na stránke realitnej Akadémie NARKS / akademia. narks.sk.

Prezident NARKS Ján Palenčár hovorí: “Jedným z hlavných cieľov NARKS je profesionalizácia služieb realitných maklérov a kultivácia realitného trhu s cieľom poskytnúť klientom vysoko odborné poradenstvo a istoty v procese kúpy, predaja alebo prenájmu nehnuteľnosti. Prostredníctvom našich vzdelávacích programov, spolupráce so strednými a vysokými školami, organizovaním konferencií a workshopov sa nám darí túto úlohu plniť.

Pre klientov je veľmi dôležité, aby si vedeli vybrať profesionálnu realitnú kanceláriu a v tomto výbere im vie pomôcť naša asociácia, a to napríklad dokumentom Základné štandardy práce pre realitné kancelárie. Klient sa v ňom oboznámi so základnými činnosťami realitnej kancelárie. Zároveň poskytujeme klientom, ktorí sú v obchodnom vzťahu s našimi členmi, možnosť využívať výhody Garančného fondu NARKS (viac na www. narks.sk ).


(zdroj: NARKS – Trnava)

Richard Stanislavský, člen predsedníctva NARKS z Trnavy a spoluorganizátor celej roadshow, ho dopĺňa: “Výhodou pre klientov realitnej kancelárie združenej v NARKS je, že realitní makléri vzájomne vedia dobre spolupracovať, a tak efektívnejšie riešiť ich obchody. Našich klientov navyše chráni Garančný fond NARKS a poistenie kancelárie.”

Zaujímavé momenty a videá z Roadshow NARKS Reality vo Vašom meste sú na stránke www.narks.sk/reality-vo-vasom-meste/.

Partnermi akcie roadshow boli Slovak Business Agency a Fincetrum, a.s., organizátor NARKS.

Autor – Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska

[tlacovespravy.sme.sk; 25/10/2019; NARKS – Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska ; Zaradenie: Tlačové správy / Bývanie]