Staňte sa členom narks

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska

NARKS začne 9. septembra osvetovú kampaň o otázkach bývania

Osvetovú kampaň Reality vo vašom meste s možnosťou interaktívneho poradenstva v otázkach bývania, jeho financovania, výberu, kúpy a predaja nehnuteľností či bezpečného prevodu v katastri pripravila na september Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska (NARKS). Médiá o tom informovala asociácia.

Kampaň sa začne v Komárne 9. septembra a skončí sa 20. septembra v Košiciach, postupne bude v ďalších krajských mestách. Účastníci sa môžu stretnúť s odborníkmi z daného regiónu, predstaviteľmi NARKS a ďalšími.

“V porovnaní so štátmi Európskej únie je na Slovensku stále veľmi málo bytov a dopyt po kúpe, ale aj nájme je enormný, čo spôsobuje neustále zvyšovanie cien,” uviedla asociácia.

Podľa nej sú dôvodom aj slabšia ponuka dostupného nájomného bývania na jednej strane, vysoké komerčné nájmy na druhej strane, ktorým zase úspešne konkurujú úvery na vlastné bývanie od bánk s pomerne nízkou mesačnou splátkou úveru. Podľa posledného prieskumu Eurostatu v roku 2014 až 90,3 % obyvateľstva na Slovensku bývalo vo vlastnom, pričom pomer bývania v bytoch (49,4 %) a v domoch (50,3 %) je vyrovnaný. Najbližší detailný prieskum bývania sa plánuje v roku 2021, ako uzatvára NARKS.

Podujatie sa uskutoční s podporou partnera Slovak Business Agency.

[24hod.sk; 05/09/2019; Teraz.sk, TASR ; Zaradenie: Ekonomika]