Staňte sa členom narks

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska

Chalupový boom

Lenka Vavrinčíková, moderátorka:

“No a tento trend potvrdzujú aj slovenskí chatári. Mnohí prenajímatelia už hlásia, že na leto sú obsadení.”

Viktor Vincze, moderátor:

“V Česku dokonca zaznamenali zvýšený záujem nielen o prenájom, ale aj kúpu vidieckeho bývania.”

Zuzana Fečová, redaktorka:

“Ráno štebot vtákov, večer pozorovanie jeleňov. Mať chatu je dnes pri obmedzenom vychádzaní z domu vzácne. Rasťo jednu prenajíma v Terchovej, na celé leto už dnes má plno.”

Rasťo Orth, chatár:

“Letné pobyty máme takmer vypredané v tejto chvíli. Otázka je taká, že nám volajú hostia, ktorí už majú vopred zaplatené termíny a teda skôr sa boja o to, aká bude situácia cez leto.”

Zuzana Fečová:

“Realitné kancelárie očakávajú, že ak sa v lete nebude dať vycestovať k moru, záujem o relax v prírode na samote stúpne. V Česku dokonca očakávajú rekordy. Už dnes ľudia vo veľkom reagujú na ponuky chalúp a platia rezervácie za kúpu.”

Ján Palenčár, prezident NARKS:

“Určite do budúcna korona kríza zmení správanie klientov aj vo vzťahu k nehnuteľnostiam, takže môže byť, že dovolenkové nehnuteľnosti na Slovensku budú mať zvýšený dopyt.”

Zuzana Fečová:

“Zvýšený záujem o prenájmy chát vidieť už dnes a nie nakrátko ľudia hľadajú prázdninovú izoláciu aj na niekoľko mesiacov.”

Daniela Danihel Rážová, realitná expertka:

“Môžeme potvrdiť, že záujem o prenájom rekreačných nehnuteľností stúpa, klienti vyhľadávajú najmä chalupy v prírode a najčastejšia požiadavka je prenájom dlhodobý na 1, 2, 3 až 4 mesiace.”

Rasťo Orth:

“Mali sme aj takých záujemcov, ktorí telefonovali ešte zo zahraničia, že teda chystajú sa na Slovensku a nechcú ten čas stráviť v štátnej karanténnej, ale skôr by sa chceli uchýliť niekde na chatku, niekde na samotku. Tomuto sme sa my vyhýbali.”

Zuzana Fečová:

“Mnohí ľudia si víkendové chaty prerábajú na celoročné bývanie. Mladých chatár na začiatku pandémie jednu takú predal. Tvrdí, že výhodne a pre kupujúceho zrejme v ideálnom čase, kým sa boom nezačal a ceny boli ešte stále priaznivé. Martina Kašiarová a Zuzana Fečová, televízia Markíza.”

[Markíza, 19:00; Televízne noviny; 18/04/2020; Martina Kašiarová; Zuzana Fečová; Zaradenie: z domova]