Staňte sa členom narks

Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska

Aplikácie na vyhodnotenie nehnuteľností

Albert je nástroj na efektívne vyhodnocovanie rizík spojených s konkrétnym územím či nehnuteľnosťou v čase a priestore.

V oblasti realít vznikajú nové a moderné informačné technológie, ktoré majú pomôcť kupujúcim, ako aj realitným maklérom, pri vyhodnocovaní nehnuteľností a ich využitia na konkrétny zámer alebo pri ich posúdení podľa vopred stanovených kritérií.

Novinkou v tejto oblasti, ktorú predstavila spoločnosť Esprit na 7. realitnej konferencii NARKS, je analytická aplikácia “Opýtaj sa Alberta”. Táto moderná aplikácia bola uvedená na trh v roku 2021. Umožňuje podrobnú analýzu pozemkov z pohľadu možných rizík a obmedzení. Naviac táto aplikácia prináša analýzu na viacerých úrovniach. Začína na úrovni základnej detekcie rizík a vyhodnotením ich počtu až po detailné rozbory na úrovni vyznačenia v teréne a topografického a ortofotografického zobrazenia daného územia.

Na jej vývoji sa podieľali odborníci z viacerých oblastí, a to geológie, hydrogeológie, geodézie, stavebníctva, životného prostredia a ďalších. Na Slovensku predstavuje toto riešenie unikátne využitie dátovej analýzy pri obchodovaní s nehnuteľnosťami v praxi .

Viac informácii o aplikácii Albert Plus.